www.centrum-sauny.pl - Centrum Sauny

SPA w Twoim domu?

Nie masz ochoty na zabiegi upiększające w zatłoczonym publicznym salonie odnowy biologicznej? Zafunduj sobie własne, prywatne domowe SPA! Wystarczy odpowiednio zaprojektować i urządzić swoją łazienkę. Przy odrobinie pomysłowości, nawet niewielka przestrzeń, po odpowiednim zagospodarowaniu może służyć tym celom. Skrót SPA wywodzi się od łacińskiego wyrażenia Sanus Per Aquam, co dosłownie oznacza: Zdrowie przez wodę. Mieści więc w sobie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, relaksacyjne korzystnie działające na zdrowie i urodę, w których wykorzystuje się zbawcze działanie wody na nasz organizm. Dla ciekawostki możemy dodać, iż w Belgii znajduje się miasto będące jednym z najstarszych na świecie uzdrowisk, które nazywa się…właśnie SPA!
Wbrew pozorom, domowe SPA nie jest wcale tak kosztownym wydatkiem i nawet na małej powierzchni można zbudować nowoczesne mini – centrum odnowy biologicznej. Ile kosztuje pokój kąpielowy? Wszystko zależy do naszych wymagań, jednak ceny zaczynają się kształtować już od kilkuset złotych. Dla przykładu, niewielka aczkolwiek wielofunkcyjna kabina prysznicowa to wydatek rzędu kilkuset złotych. Dzięki nowoczesnej technice, w jednej kabinie możemy korzystać z dobrodziejstw sauny, relaksującej kąpieli parowej z połączeniem aromaterapii, lub wziąć prysznic w strugach tropikalnego deszczu czy kaskad wodnych.
Przeglądając oferty producentów z tej branży, warto pamiętać o tym, iż to co dobre musi kosztować. Warto jednak wybrać porządną firmę, zaufać ekspertom i wyłożyć nieco więcej pieniędzy po to, by mieć stuprocentową pewność iż sobie pomagamy a nie działamy na naszą niekorzyść!