www.centrum-sauny.pl - Centrum Sauny

Gorąca kuracja w saunie

Styczeń 14th, 2011

Radość z sauny

Głównym powodem, dla którego chodzimy do sauny, jest gorące powietrze i przyjemny klimat jaki tworzy się w drewnianej kabinie. Możliwość polania kamieni wodą i wytworzenia przyjemnej dla zmysłów mgiełki wodnej dodatkowo podnosi walory kąpieli w saunie. Ciepło i para wodna doskonale relaksują i wyciszają zmysły. Niezwykle pozytywnie wpływa to na cały organizm, a zwłaszcza napięte po wysiłku fizycznym (np. intensywnych ćwiczeniach) lub stresie tkanki mięśniowe. Doskonałe oddziaływanie ciepła na różne choroby i schorzenia np. reumatyczne lub problemy ze stawami, znane jest medycynie od kilkuset lat. Sauna działa niczym leczniczy termofor na nasze ciało i umysł: rozluźnia, łagodzi napięcie, ból, wycisza cały organizm.

Co oferuje sauna

Najwyższą temperaturą, a jednocześnie niskim poziomem wilgotności charakteryzuje się sauna fińska. To wspaniały wynalazek, który pozwala pozbyć się wszystkich szkodliwych i toksycznych substancji, których pozbawiamy się wraz z potem. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie po wyjściu z sauny płynów – najlepiej niegazowaną wodą lub naturalnymi sokami owocowymi i warzywnymi. Sauna parowa natomiast, w której panuje dużo bardziej znośna temperatura, ale za to większa wilgotność, jest idealna dla osób, które chcą z sauny korzystać częściej. Zupełnie inne warunki panują w łaźni parowej, gdzie wilgotność dochodzi nawet do 100%! – to dopiero klimat!

Kuracja w saunie

Najlepszą opcją dla tych, którzy marzą o gorącej kąpieli w niezbyt gorącym powietrzu jest sauna infrared. W saunie tej medium które dostarcza ciepło są promienniki światła czerwonego (podczerwień), która doskonale oddziałuje na skórę – i nie tylko! Fale podczerwieni penetrują skórę tak głęboko, że dostają się aż do tkanek podskórnych. Dzięki temu dogłębnemu działaniu, skóra staje się piękna, gładka i jędrna. Musisz wypróbować na własnej…skórze!

Napisano w Uncategorized

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.