www.centrum-sauny.pl - Centrum Sauny

Sauna pobudza zmysły i ciało.

Styczeń 14th, 2009

Sauna to rozkosz dla zmysłów i ciała.

Wymysł spokojnych finów – sauna fińska zwana inaczej sauną suchą, od wielu lat relaksuje, poprawia stan zdrowia ludzi na całym świecie w tym Polsce. Sauna jak pewnie kojarzysz to gorąca temperatura, która jest bardzo pożądana w czasie jesieni i zimy, dzięki której nasz organizm oczyszcza się z toksyn, pozbywa płynów i pozwala się poczuć jak nowonarodzony. Istnieje kilka rodzajów różnych odmian sauny:
- Sauna Sucha inaczej nazywana Sauną Fińską, w której temperatura dochodzi do 110 stopni C, a wilgotność powierza oscyluje w granicach 5 – 25 %.
- Sauna parowa lub mokra (łaźnia rzymska) w której wilgotność powietrza dochodzi do 100%, a temperatura powierza nie powinna przekraczać 50 stopni C.
- Sauna Solna – rodzaj sauny wyposażony w panele leczniczej soli, która leczy i jonizuje powietrze.

sauna fińska
Ponadto w nowoczesnych saunach można łączyć różnego rodzaju klimaty dzięki odpowiednio zaprogramowanym sterownikom. Jednego dnia możesz cieszyć się z gorącego powietrza sauny suchej a drugiego z delikatnego klimatu łaźni parowej. Dzięki wdrożeniom nowoczesnych metod wypoczynku, sauna może poszczycić się takimi rozwiązaniami jak aromaterapia (sauna parowo-ziołowa), muzykoterapia i koloroterapia, o których przeczytasz w artykułach opublikowanych na łamach naszego serwisu.

sauna i sół

Sauny dla całej rodziny

W czasach pośpiechu i intensywnej, stresującej pracy sauna we własnym domu może stać się miejscem relaksu i wypoczynku dla całej rodziny, niezależnie od pory dnia i aury za oknem. Kupno – budowa własnej sauny to kosztowna inwestycja na długie lata, proponujemy więc dokonać dobrego wyboru i nie szukać oszczędności tam gdzie są niepotrzebne. Całość sauny, to nie tylko wysokiej jakości drewno ale także piec, sterownik i akcesoria takie jak cebrzyk i nabierak do polewania kamieni pieca saunowego oraz termometr z higrometrem. Gdy budujesz nowy dom, pomyśl już na wstępnym etapie projektowania o miejscu gdzie umieścisz domowe centrum spa – saunę. Najczęściej wybieranym miejscem są łazienki i piwnice, ale można też spotkać sauny na strychach ale tez co nie powinno dziwić w ogrodach. Jeżeli chcesz aby twa sauna była wyjątkowa i dobrze dopasowana do pomieszczenia proponuję abyś skorzystał z oferty budowy sauny na miarę – czyli usługi zaprojektowania i budowy sauny wg konkretnego projektu pod dostępne pomieszczenie.

Inne urządzenia spa & wellness

Jacuzzi
O Jacuzzi słyszałeś pewnie nie jeden raz. Nazwa Jacuzzi pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy i powinno się ją wymawiać jakucci a nie jak często spotykana się dżakuzi. Jacuzzi to wanna z hydromasażem czyli bąbelkami. Chyba nie ma osoby, która uzna kąpiel w takiej wannie za mało przyjemną. Obecnie jacuzzi znajdziesz w każdym lepiej wyposażonym hotelu, centrum spa i wellness a i w domach osób prywatnych pojawiają się nierzadko.

jacuzzi - wanna z hydromasażem

Łaźnia
Łaźnia która w kulturze europejskiej i nie tylko towarzyszy nam od lat starożytnych wielu kojarzy się z czasami Imperium Rzymskiego, a popularnie nazywana jest Łaźnią Turecką – Hamam i Rzymską. Kąpiel parowa w łaźni to delikatna przyjemność z której można korzystać każdego dnia. W odróżnieniu od gorącej sauny suchej w łaźni temperatura rzadko przekracza 45 stopni C. a wilgotność powietrza jest bardzo wysoka.
Kabina Infrared
Kabina infrared w której do wytworzenia ciepła używa się promieni IR, dzięki czemu temperatura panująca wewnątrz kabiny jest znacznie niższa niż w saunie fińskiej, a ciepło które oddziałuje na nasze ciało powoduje straty energetyczne, co może przyczynić się do utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Z sauna infrared podobnie jak łaźni parowej można korzystać codziennie. Kabinę infrared można umieścić na bardzo niewielkich powierzchniach -1m2 wzwyż, nie występuje w niej efekt skraplania wody, a zużycie energii jest stosunkowo niskie.

Napisano w Sauny

One Response

  1. annabuczy2

    Czy mozna sune zrobic na poddaszu?

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.