www.centrum-sauny.pl - Centrum Sauny

Sylwester w saunie

Styczeń 1st, 2009

Na ferie świąteczne pojechałam do ośrodka kuracyjnego położonego w niewielkiej miejscowości górskiej. Nic mnie tak nie odpręża jak górskie powietrze, sam wygląd szczytów zanurzonych w chmurach. Ośrodek, w którym się zatrzymałam miał do zaoferowania całe szereg rozrywek. Wśród nich były między innymi: masaże, kąpiel z hydromasażem czyli popularne jacuzzi, ćwiczenia korekcyjne na siłowni oraz sauna. I właśnie w tej ostatniej spędziłam swoją sylwestrową noc. Była to tradycyjna sauna parowa, gdzie temperatura nie osiągała aż tak wysokiego pułapu jak w przypadku drugiej odmiany sauny takiej jak sauna fińska. Mogłam więc bez problemu z drobnymi przerwami na ochłodzenie ciała przesiedzieć w owym nagrzanym pomieszczeniu prawie dwie godziny.
Ponieważ w sylwestrową noc wszystkie sale do ćwiczeń, terapii upiększających i zdrowotnych są otwarte nie było również problemu by skorzystać w tym czasie z sauny. Kierownik hotelu dodatkowo jak najbardziej zachęcał do takiej formy rozrywki, choć na samym dole ośrodka, w pięknie przystrojonej Sali kongresowej odbywał się szampański bal noworoczny. Ja wolałam raczej spędzić tą ostatnią noc roku na innej przyjemności, z dala od zgiełku i huku fajerwerków, zanurzona w prawdziwie odprężającej kąpieli parowej. Towarzyszył mi jedynie piec do sauny, gdyż oprócz ojej osoby nie było w pomieszczeniu nikogo innego. Zamknęłam się więc w drewnianym przedsionku kabiny sauny i kontemplowałam chwile przyjemności w relaksującej saunie.
Było naprawdę wyśmienicie. Uwielbiam spędzać czas samotnie, gdyż bardzo mi tego brakuje, zwłaszcza że w pracy mam nawał obowiązków, co chwile ktoś krzyczy i się denerwuje. W domu zaś opiekuję się moją mamą oraz dwoma kotami. Postanowiłam poprosić siostrę by na Sylwestra wzięła mamę cierpiącą na demencję starczą do siebie, a ja zaraz pojechałam na kilkudniowe wczasy. Oczywiście nikt nie miał mi tego za złe, gdyż od roku nigdzie nie wypoczywałam. I tak spędziłam jedną z najprzyjemniejszych nocy w saunie. Cieszę się, że mogłam w pełni wykorzystać ten czas, który na pewno pozytywnie wpłynął na moje zdrowie.

Napisano w Sauny

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.