www.centrum-sauny.pl - Centrum Sauny

Piec do sauny – mój przyjaciel

Grudzień 11th, 2008

Od pewnego już czasu posiadam w domu wspaniały wynalazek. Jest to piec saunowy. Zapewnia mi prawdziwy komfort wypoczywania i doznania przyjemnych chwil, że aż nie mam ochoty go odstawiać w kąt. Zamontowałem sobie owe cudeńko w łazience razem z drewnianą ławeczką, na której uwielbiam przesiadywać. To dla mnie prawdziwy raj i rozkosz, choć koszt pieca stanowił kilka moich pensji razem wziętych. Jednak nie żałuję swojej decyzji i kupna tego dobroczynnego generatora ciepła. Teraz gdy tylko czuje się zmęczony i brak mi tym samym sił do pracy, zaraz siadam na mojej ławce i włączam piec. Na ścianie zawiesiłem specjalny czujnik, to sterownik do sauny, który wskazuje na panującą w pomieszczeniu temperaturę. 
Wspominałem o nowym zakupie kolegom z pracy. Cały czas wydawało im się, że kupiłem zwykły grzejnik, jaki można dostać w sklepach z asortymentem gospodarstwa domowego. Musiałem im wyjaśnić, że piec do sauny zamawia się w specjalnej firmie i najczęściej stanowi ją po prostu producent saun. Tym samym nie jest to wcale tak proste, by wziąć w posiadanie piec do sauny i zamontować we własnym domu. przyszła do mnie specjalna ekipa, wszystko mi wyjaśniła i dalej radziłem sobie sam. Mam w domu taką mini saunę i co dziwne sam nigdy nie byłem wcześniej w saunie. Choć zdarzyło mi się wizytować inne podobne miejsca, takie jak łaźnia parowa. Jednak nigdy przez myśl by mi nie przeszło, że dokonam tak fantastycznego zakupu.
Zastanawiam się teraz, czy nie wybudować w łazience sauny, choć właściwie jest za mało miejsca i w grę wchodzi jedynie kabina sauny. Lecz na razie muszę zaoszczędzić trochę pieniędzy, gdyż zaprojektowanie i postawienie takiego cacka nadszarpnie i znacznie uszczupli moje oszczędności. Jednak już sobie wyobrażam, jak olbrzymie wrażenie robiła by w domu sauna. Byłby dumny, ale teraz cieszę się moim skromnym piecem do sauny. Daje mi on wystarczająco radości, tyle samo co sauna czy łaźnia, a i miejsca nie zajmuje dużo. Na razie więc zadowolę się skromniejszym sposobem na miłe spędzanie czasu podczas kąpieli w nagrzanej parze wodnej.

Napisano w Sauny

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.