www.centrum-sauny.pl - Centrum Sauny

PIEC DO SAUNY

Listopad 16th, 2008

Dawne sauny były wyposażone w piec opalany drewnem, co znacznie utrudniało utrzymywanie stałej temperatury. Wadą tych rozwiązań jest również konieczność budowy kosztownego przewodu dymowego oraz zapewnianie bezpieczeństwa pożarowego. Obecnie wraz z nieograniczonym dostępem do energii elektrycznej, stosuje się piece elektryczne z mniej lub bardziej skomplikowanym systemem sterowania jego pracą.

Dobór pieca saunowego.

Dokonując wyboru należy analizować:
– Czas jaki jest potrzebny do uzyskania temperatury w saunie.
– Energooszczędność.
– Jakość materiałów- rodzaj obudowy.
– Ilość wsadu kamieniowego.
– Moc do warunków eksploatacji.

Dobrej jakości piec zawsze będzie wykonany ze stali nierdzewnej, a komora na wsad kamienia dużej pojemności. W przypadku rozwiązań combi piec winien posiadać system zmiennej mocy. System sterowania na tablicy pieca lub zewnętrzny winien gwarantować precyzyjne programowanie czasem pracy, temperatury. W przypadku combi również ilością produkowanej pary dla funkcji łaźni parowej. Piec sauny domowej winien posiadać system mocowania do ściany w sposób umożliwiający bezpieczne i łatwe sprzątanie sauny.

Napisano w Sauny

3 Responses

  1. oryginalne i unikatowe artykuły » Incydent w saunie

    [...] wodnej. Nagle spostrzegłem, że jeden z gości gwałtownie wstał, oparł się o wielki, metalowy piec do sauny i jął coś wykrzykiwać do innego osobnika, znajdującego się na drugim końcu sauny. [...]

  2. suniarz

    Ładne te piecyki, tylko za mało szczegółów. Nic o cenach, nic o konkretnych modelach – wiecej szczegołów poproszę. Piec do sauny jak usłyszałem dziś w tv można kupić za około 2000-3000zł i myślę że warto przedstawić jakieś recenzje pieców saunowych w konkretnych przedziałach cenowych.

  3. Piec do sauny – mój przyjaciel | Sauny - Łaźnie - Jacuzzi - Sauna Fińska

    [...] jaki można dostać w sklepach z asortymentem gospodarstwa domowego. Musiałem im wyjaśnić, że piec do sauny zamawia się w specjalnej firmie i najczęściej stanowi ją po prostu producent saun. Tym samym [...]

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.